1% podatku

Szanowni Państwo,Fundacja na rzecz Hematologii - Logo "1 procent OPP"

Przekazując 1% swojego należnego podatku wynikającego z rocznego zeznania podatkowego na konto wybranej organizacji pożytku publicznego możemy sami zdecydować na jaki cel zostaną przeznaczone nasze pieniądze.

Wybierając Fundację na Rzecz Hematologii i Medycyny Regeneracyjnej możecie Państwo pomóc swoim bliskim, znajomym albo całkiem obcym, których my wspieramy w chorobie i staramy się czynić wszystko co w naszej mocy, aby zapewnić im leczenie na możliwie jak najwyższym poziomie.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w latach ubiegłych w ramach akcji 1% wspierali już naszą Fundację.

W imieniu Zarządu Fundacji
Prezes Marcin Ostajewski

Co zrobić, aby przekazać 1% podatku Fundacji na Rzecz Hematologii i Medycyny Regeneracyjnej?

Obliczyć należy podatek wynikający z rocznego zeznania podatkowego do Urzędu Skarbowego.

Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego, zatytułowanych „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”, wpisujemy:

  • nazwę i numer KRS organizacji, której chcemy przekazać 1% naszego podatku (Fundacja na rzecz Hematologii i Medycyny Regeneracyjnej, KRS 0000002803).
  • kwotę, którą chcemy przekazać organizacji – nie może ona być większa niż 1% tego podatku, który mamy do zapłacenia urzędowi skarbowemu (po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół – art.45 ust.5c ustawy o pdpf).
  • Alternatywnie możecie darmowo rozliczyć się online na tej stronie.