1% podatku

Szanowni Państwo,Fundacja na rzecz Hematologii - Logo "1 procent OPP"

Przekazując 1% swojego należnego podatku wynikającego z rocznego zeznania podatkowego na konto wybranej organizacji pożytku publicznego możemy sami zdecydować na jaki cel zostaną przeznaczone nasze pieniądze.

Wybierając Fundację na Rzecz Hematologii możecie Państwo pomóc swoim bliskim, znajomym albo całkiem obcym, których my wspieramy w chorobie i staramy się czynić wszystko co w naszej mocy, aby zapewnić im leczenie na możliwie jak najwyższym poziomie.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w latach ubiegłych w ramach akcji 1% wspierali już naszą Fundację.

W imieniu Zarządu Fundacji
Prezes Małgorzata Całbecka

Co zrobić, aby przekazać 1% podatku Fundacji na Rzecz Hematologii?

Obliczyć należy podatek wynikający z rocznego zeznania podatkowego do Urzędu Skarbowego.

Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego, zatytułowanych „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”, wpisujemy:

  • nazwę i numer KRS organizacji, której chcemy przekazać 1% naszego podatku (Fundacja na rzecz Hematologii, KRS 0000002803).
  • kwotę, którą chcemy przekazać organizacji – nie może ona być większa niż 1% tego podatku, który mamy do zapłacenia urzędowi skarbowemu (po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół – art.45 ust.5c ustawy o pdpf).
  • Alternatywnie możecie darmowo rozliczyć się online na tej stronie.