Zbiórka na środki ochrony osobistej dla Oddziału Hematologii

zbiórka koronawirus oddział hematologii

ilustracja: CDC/ Alissa Eckert, MS; Dan Higgins, MAMS (domena publiczna)

Co się wydarzyło?

Zeszły tydzień dla pacjentów i personelu toruńskiego Oddziału Hematologii był niebywale dramatycznym czasem. Mogliśmy o tym wszyscy przeczytać w mediach. Zakażenia koronawirusem stwierdzone wśród chorych, lekarzy, pielęgniarek oraz personelu wspomagającego spowodowały zamknięcie Oddziału i Poradni, które po dezynfekcji podlegają obecnie kwarantannie.

Na co zbieramy?

Ponowne uruchomienie Oddziału i zapewnienie bezpiecznego leczenia chorych oraz bezpiecznej pracy personelu wiązać się będzie ze znacznymi wydatkami finansowymi na środki ochrony osobistej dla kadry, pacjentów i ich rodzin. Wsparcie szpitala w tym trudnym zadaniu będzie potrzebne i każda pomoc będzie na wagę złota, czyli życia pacjentów leczonych w Oddziale Hematologii. Pamiętajmy, że pacjenci hematologiczni są o wiele bardziej narażeni na infekcje od innych.

Dlatego jako Fundacja zwracamy się do Was z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe w zakupie maseczek, przyłbic, kombinezonów i środków dezynfekcyjnych dedykowanych dla Oddziału Hematologii. Pozwoli to zarówno wesprzeć Szpital, jak i zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa tym, którymi jako Fundacja opiekujemy się od lat. Do uruchomienia Oddziału pozostały, zależnie od wyników testów pracowników, około 4 tygodnie. Do tego czasu musimy mieć pewność pełnego zabezpieczenia Oddziału na przyjęcie Pacjentów oraz powrót do pracy Medyków.

#SeniorzyMedykom

Trwają wypłaty trzynastych emerytur. To ogromna  pomoc dla większości emerytów i rencistów. Są jednak tacy, którzy doskonale dają sobie radę bez tego świadczenia, a także wielu, którzy ciesząc się z dodatkowych pieniędzy przeznaczają je na specjalne okazje. I właśnie dziś taka specjalna okazja się nadarza.

Możecie Państwo wesprzeć akcję pomocy toruńskiej hematologii poprzez przekazanie choćby części swojej trzynastej emerytury, a także poprzez przekazanie informacji innym osobom z Waszego kręgu, zwłaszcza, kiedy osobiście nie możecie skorzystać z bezpiecznej wpłaty środków przez Internet. Pamiętajcie, im więcej osób dowie się o tej zbiórce, tym bardziej przygotowani będziemy na ponowne przyjęcia chorych na Oddział.

Wydatki ze środków zebranych w czasie tej zbiórki zostaną w pełni udokumentowane i upublicznione.

Informacje o zbiórce pojawią się na stronie Fundacji fh.torun.pl oraz, dzięki pomocy naszych Przyjaciół, w lokalnych mediach. Liczymy też na pomoc Was w rozpowszechnieniu zbiórki w sieci!

Jak wpłacić środki?

Aby uniknąć prowizji pośredników zdecydowaliśmy się przeprowadzić zbiórkę samodzielnie. Jeszcze zanim obwieściliśmy akcję, nasi przyjaciele dokonali pierwszych wpłat 😉

Numer konta:

Fundacja na Rzecz Hematologii i Medycyny Regeneracyjnej

Bank Millennium SA

28 1160 2202 0000 0000 6090 0198

Tytułem: koronawirus

Wpłaty przez PayPal

Szybkich wpłat on-line można dokonywać przez ten link (PayPal pobiera od nas preferencyjną stawkę dla Organizacji Charytatywnych).

Do strony z wpłatami można też przejść skanując komórką poniższy kod.

PayPal fundacja

Zbieramy: 50 000 zł

Od dziś postęp zbiórki możecie śledzić na specjalnej stronie przygotowanej przez naszego wolontariusza Maćka.

https://pomagamyhematologii.pl

O zbiórce piszą: