Tagi

, , ,

Już w najbliższą niedzielę o 17.00 spotykamy się znów w Sali Wielkiej Dworu Artusa, by razem dawać nadzieję chorym na nowotwory układu krwiotwórczego. Po raz kolejny w gronie osób znających się już niemal jak rodzina będziemy zbierać środki na wyjazd rehabilitacyjnydla pacjentów Oddziału Hematologii SSM w Toruniu. Tym razem będzie można wesprzeć Fundację na Rzecz Hematologii nabywając dzieła młodych twórców z całego świata, pochodzących ze zbiorów Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Prace (m.in. z Polski, Białorusi, Łotwy, Rumunii czy Tajlandii) będzie można nabyć również w tymczasowej galerii zorganizowanej w Dworze Artusa zarówno przed, jak i po koncercie.

Podczas koncertu wręczona zostanie coroczna nagroda „ANIOŁ HEMATOLOGII”. Z największą satysfakcją informujemy, że laureatem tegorocznej edycji Nagrody został

Profesor dr.hab n.med. Tadeusz Robak

Kierownik Katedry i Kliniki Hematologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Prezes Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów, w uznaniu za szczególne zasługi w rozwoju hematologii w Polsce, zwłaszcza w dziedzinie przewlekłej białaczki limfocytowej.

Koncert uświetnią uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu. Liczymy na Państwa liczne przybycie 😉